2017 – Рік Японії в Україні

“Квітка душі”. Майстер-клас з японської каліграфії

У рамках заходів до Року Японії, учні училища відвідали районну бібліотеку імені Тургенєва, та стали учасниками майстер класу з японської каліграфії «Квітка душі». Учні зміцнювали дух і тіло, розкривали індивідуальність і наближалися до гармонії. Допомагала їм молода талановита художниця, ілюстратор, каліграфіст Бондаренко Юлія. Ієрогліфи – це не просто знаки на папері, а ціла філософія, яка, на думку японців, сприяє досягненню довголіття.

Каліграфія подібна живопису, й процес створення ієрогліфа дуже схожий на створення картини. Під час зустрічі Юлія розкрила таємниці написання ієрогліфів, їх значення та розповіла багато цікавого про японські традиції й взаємини між людьми. Ще художниця навчила учнів малювати милих і позитивних котиків Манеки-неко – найпопулярніший талісман удачі і щастя в Японії.

 

Учні училища продовжують знайомитись з незвичайною країною – Японією, цього разу вони відкривали для себе Бойові мистецтва Японії – це один з образів, які спадають на думку, коли згадуєш Японію. Гостем бібліотеки ім.Тургенєва став клуб бойових мистецтв “Сейікай”. Клуб практикує японські бойові мистецтва Айкідо та Іайдо. Айкідо – бойове мистецтво з Японії, яке поєднує в собі ефективну систему самозахисту і духовну практику. Саме слово можна перекласти як «шлях до гармонії духу».

Керівник клубу Ілля Шеїн розповів про історію становлення Айкідо, на чому воно базується, продемонстрував уривок документального фільму про засновника стилю “Нішіо будо” японського інструктора Сейдз Нішіо.

Сьогоднішня демонстрація Айкідо переконала всіх, що айкідо це красиво, цікаво та гармонійно. А як вам?

У рамках Року Японії в Україні в училищі 25 січня 2017 року відбувся урок-віртуальна подорож «Подорожуючи Японією». Під час віртуальної подорожі учні познайомилися з історією Японії, також дізналися, що країна Вранішнього сонця відома своїм економічним дивом, її культура вирізняється вічним прагненням до краси. Японці віддано зберігають передання і традиції предків. Кімоно і сакура стали вічними символами цієї країни. Сумнозвісна Японія відома білими журавликами – трагедією Хіросіми та Нагасакі. Також викладач зазначила, що Японія однією з перших визнала незалежність нашої держави. А ще учні ознайомилися з Указом Президента України “Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні” та планом проведення заходів, присвячених Року Японії в Україні, у нашому училищі.

10 лютого 2017 року для учнів училища проведено тематичну лінійку «Японія – країна вранішнього сонця». Учні всіх груп дізналися про дивовижну і неоднозначну країну – Японію. Географічне розташування, якої кардинально відрізняється від України, і представляє собою групи островів, що забезпечує відокремленість від усього іншого світу, та створює особливу культуру всередині країни, традиції, які не змінюються тисячоліттями. В тому числі це стосується національної японської кухні.

Згідно з планом проведення заходів, присвячених Року Японії в Україні для учнів нашого закладу, учні більш детально ознайомляться з особливостями національної кухні Японії, японськими стравами, пройдуть майстер-клас «Як користуватися японськими паличками?» та багато іншого.

Отже, на прикладі японських традицій учні прийшли до висновку, що багато чому люди з різних культур могли б повчитися одне в одного – якщо тільки матимуть бажання зрозуміти одне одного.

З січня по грудень 2017 року у читальній залі буде діяти постійна виставка  «ЯПОНІЯ: традиції і сучасність, мистецтво і література». Учні та всі бажаючі зможуть дізнатись багато цікавих фактів про Японію, про японську історію, культуру, мистецтво, літературу, традиції і звичаї японців. Виставка буде постійно поповнюватись різноманітними матеріалами про Японію, які будуть добирати і бібліотекар і педагоги училища. А поряд з виставкою діятиме викладка: «Спробуй заверши хокку».


2017 рік оголошено роком Японії в Укр
План заходів Рік Японії